Znojmo se dostalo do finále BITFF 2016

Sekvence snímku Královské město Znojmo - 790 let. Foto: Městský úřad Znojmo.Znojmo/Ázerbajdžán – Ve třetím ročníku Mezinárodního festivalu turistických filmů v Baku (Ázerbajdžán) se do finále dostal film o královském městě Znojmě natočený v souvislosti s oslavami 790. výročí města.

Již zítra ve 12.00 hod. SELČ (14.00 hod. v Ázerbajdžánu) odstartuje finále třetího ročníku Mezinárodního festivalu turistických filmů BITFF 2016, který se odehraje ve dnech 1. až 4. června 2016. V pěti kategoriích (1. kategorie: Stát, region, město; 2. kategorie: Kultura, tradice; 3. kategorie: Reklamní spoty; 4. kategorie: Ekoturistika a outdoor cestovní ruch; 5. TV reportáže) se utká na 78 finálových snímků.

Mezi finálovými snímky v kategorii Reklamních spotů se letos umístil také film o královském městě Znojmě (The Royal Town of Znojmo – 790 years). Snímek představilo město Znojmo na konci minulého roku v souvislosti s oslavami 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. To se v Baku představí 3. června 2016.

Sekvence snímku Královské město Znojmo - 790 let. Foto: Městský úřad Znojmo.
Sekvence snímku Královské město Znojmo – 790 let. Foto: Městský úřad Znojmo.

Prezentační spot mají na svědomí bratři Jan a Vítězslav Otrubovi ze společnosti VideoBrothers, kteří také stojí za přihlášením snímku na mezinárodní festival v Baku.

„V minulých letech jsme zde prezentovali například propagační film města Znojma z roku 2013 nebo Znojemské historické vinobraní 2014. V obou případech se jednalo o to jediné, co jeho návštěvníci z celé České republiky viděli,“ vzpomíná s úsměvem Vítězslav Otruba. „Letos poprvé porotci zařadili video o Znojmě do prestižní kategorie Reklamy, kde délka videa 1 minuta není žádnou výjimkou. Dříve jsme soupeřili s filmy propagující Státy, regiony a města, kde je obvyklejší stopáž přes 5 minut. Jsme proto rádi, že si porota uvědomuje, že naše videa jsou spíše propagační než dokumentární, a věříme, že nová kategorie pomůže zviditelnění Znojma v hlavním městě Ázerbájdžánu,“ dodává Otruba.

Sekvence snímku Královské město Znojmo - 790 let. Foto: Městský úřad Znojmo.
Sekvence snímku Královské město Znojmo – 790 let. Foto: Městský úřad Znojmo.

„Bratrům Otrubovým gratuluji ke skvělému úspěchu, který jen potvrzuje fakt, že se jedná o výborné filmaře. Není náhodou, že videa pro Znojmo natáčejí právě oni. Díky jejich aktivnímu přístupu se navíc Znojmo prezentuje v dalekém Ázerbájdžánu, aniž by ho to cokoliv stálo,“ komentuje úspěch starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

„Již zařazení do oficiální soutěže je pro nás velkým úspěchem. Držte nám palce a třeba uspějeme i při závěrečném vyhlašování výsledků,“ vzkazují bratři Otrubové.

Spot Královské město Znojmo – 790 let

Spot The Royal Town of Znojmo – 790 years

Festival BITFF ve třech větách:

Mezinárodní festival turistických filmů v Baku se letos uskuteční již potřetí. Předcházející dva ročníky proběhly v letech 2013 a 2014. Do letošního třetího ročníku soutěže se mohly přihlásit snímky dokončené po 1. lednu 2014.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X