V táborské zoo spatříte exotické ovce

Nové exotické ovce v jihočeské zoo. Foto: ZOO Tábor.Tábor – V nejmladší české zoologické zahradě spatříte vzácné druhy ovcí. Od minulého týdne ji obohatily exotické ovce Jákobova, mongolská, somálská i cápová.

Nové vzácné druhy ovcí z různých koutů světa přicestovaly v minulém týdnu do ZOO Tábor ze Zooparku Vyškov. Jedná se o ovce Jákobovu, mongolskou, somálskou i cápovou. „Celkem v ZOO Tábor nalezlo nový domov devět nových ovcí a beranů, kteří budou mít vlastní výběh výběhu,“ uvedl ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Nové exotické ovce v jihočeské zoo. Foto: ZOO Tábor.
Nové exotické ovce v jihočeské zoo. Foto: ZOO Tábor.

Plemeno ovce Jákobovy má historické kořeny na Blízkém východě. Berani mají dva páry rohů a strakatou vlnu. Plemeno získalo svůj název po biblickém Jákobovi, který takto zbarvené ovce choval. Chov plemena se rozšířil z Anglie.

 

Ovce Jákobova. Foto: ZOO Tábor.
Ovce Jákobova. Foto: ZOO Tábor.

 

Somálská ovce zvládá život v nehostinných podmínkách východní Afriky. Namísto vlny ji zdobí krátká srst. Na horší časy jí slouží tukové zásoby, které má mimo jiné i v polštáři na hýždích.

Ovce somálská. Foto: ZOO Tábor.
Ovce somálská. Foto: ZOO Tábor.

Ovce cápová pochází z Uher. Tyto ovce mají rovně kroucené rohy. V táborské zoo se jimi chlubí dva noví berani. Chov těchto ovcí se rozšířil do střední a jihovýchodní Evropy.

Pro drsné podmínky pouštních oblastí je uzpůsobená také ovce mongolská. I tento druh si vytváří tukové zásoby. Z její vlny se vyrábí koberce. Od tohoto druhu spatříte v zahradě jednoho berana a jednu ovci.

Ovce cápová a mongolská. Foto: ZOO Tábor.
Ovce cápová a mongolská. Foto: ZOO Tábor.

Stručně o ZOO

Návštěvníci táborské zoologické zahrady se kromě ovcí mohou těšit na více než dvě stě padesát zvířat více než šedesáti živočišných druhů, jejichž počet se i díky mláďatům již chovaných druhů rozrůstá. Zoologická zahrada funguje od června 2016. Je otevřena denně od 9.00 do 18.00 hod., o víkendech do 20.00 hod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X