V Karviné již shání vánoční strom

Vánoční strom v Karviné z předchozích let vyhrál soutěž o nejlepší vánoční strom. Foto: Magistrát města Karviné.Karviná – Ač je léto v plném proudu, v Karviné již myslí na Vánoce. Je totiž ten nejvyšší čas sehnat nejhezčí jehličnan na vánoční Masarykovo náměstí ve Fryštátě.

Sehnat strom, který bude zdobit městské náměstí je velice náročný úkol. Magistrát města Karviná se proto obrací již nyní na nejširší veřejnost se žádostí o poskytnutí daru v podobě vánočního stromu, který bude v prosinci 2016 ve vánočním čase zdobit Masarykovo náměstí před zámkem ve Fryštátě.

Strom by měl být vysoký kolem patnácti metrů, celkově se zapuštěnými kořeny by měl dosahovat výšky asi sedmnácti metrů. Měl by být samozřejmě pravidelný a „pohledný“. Na druhu jehličnanu nezáleží. Doposud toto náměstí zdobily smrky nebo jedle.

Všechny náklady spojené s formalitami, kácením a dopravou město samozřejmě opět ponese.

Vánoční strom v Karviné z předchozích let vyhrál soutěž o nejlepší vánoční strom. Foto: Magistrát města Karviné.
Vánoční strom v Karviné z předchozích let vyhrál soutěž o nejlepší vánoční strom. Foto: Magistrát města Karviné.

Máte vánoční strom, který můžete nabídnout? 

Pokud máte vánoční strom, který byste rádi městu Karviná nabídli, pak stačí poslat bližší informace s upřesněním místa růstu a bližšími kontakty na majitele stromu na emailovou adresu jana.maierova@karvina.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X