duben, 2018

2018so07duballdaySafariběh ČSOB 201834. ročník (Celý den: sobota) ZOO Dvůr Králové, a.s., Štefánikova 1029, 544 01 Dvůr Králové nad Labem Pořadatel: ZOO Dvůr Králové, a.s. Kraj:Královéhradecký krajOkres:Okres TrutnovObec:Dvůr Králové nad Labem (okres Trutnov)Základní výběr událostí:Sport Událost v krajiKrálovéhradecký kraj

Čas

Celý den (Sobota)

Místo

ZOO Dvůr Králové, a.s.

Štefánikova 1029, 544 01 Dvůr Králové nad Labem

Detaily události

V sobotu 7. dubna bude v Safari Parku Dvůr Králové odstartován 34. ročník Safariběhu ČSOB. Jako jediný závod v České republice nabídne tratě vedoucí Africkým nebo Lvím safari. Veškerý výtěžek ze závodu bude věnován na převoz nosorožců ze dvorského safari parku do národního parku Akagera ve Rwandě (Afrika), jehož přípravy budou zahájeny v letošním roce.

V nabídce budou tři druhy běhů: 

Rodinný běh Lvím safari na 2 km: Startuje v 10.00 hod.

Běh na 5 km: Startuje v 11.00 hod.

Hlavní závod na 10 km: Startuje ve 12.00 hod.

Startovné: 

Startovné pro oba delší závody činí 300 Kč při registraci a úhradě dopředu, na místě závodníci zaplatí 400 Kč. Cena za dětského účastníka v rodinném závodě je pouhých 50 Kč. Doprovod běží zdarma, neobdrží však startovní číslo ani měřící čip.

Kde běhy proběhnou: 

Všechny závody budou začínat i končit v Safari Parku Dvůr Králové u hlavního vjezdu do safari, kde bude pro závodníky připraveno zázemí s občerstvením a s hrami pro děti ve stánku ČSOB. V letošním roce čeká na běžce na 10 km rovněž občerstvovací stanice, a to přímo v Africkém safari.

Účastníci všech tří běhů budou mít i letos mimořádnou příležitost proběhnout se v Africkém safari Josefa Vágnera nebo Lvím safari. Oba areály jsou po celou sezonu návštěvníkům přístupny pouze v automobilech nebo ve speciálních vozech či busech safari parku. Trať navíc zavede závodníky i do pěšího safari, kde se poběží například kolem výběhu drilů černolících.

Moderátorka, modelka a Blesk Česká Miss Earth pro rok 2013 Monika Leová na Safariběhu 2017. Foto: Simona Jiřičková/ZOO Dvůr Králové (8. 4. 2017).
Moderátorka, modelka a Blesk Česká Miss Earth pro rok 2013 Monika Leová na Safariběhu 2017. Foto: Simona Jiřičková/ZOO Dvůr Králové (8. 4. 2017).

Webové stránky pořadatele

ZOO Dvůr Králové

Spolupořadatelé akce

Safariběh ČSOB 2018 pořádá dvorský safari park ve spolupráci s TJ Dvůr Králové za podpory Města Dvůr Králové nad Labem.

Leave a Comment