prosinec, 2017

Opakující se událost

201707proallday201814ledJan Činčera: Ayersova skála a jiné objekty(Celý den) Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, Očkova 5, 413 01 Roudnice nad Labem Pořadatel: Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem Kraj:Ústecký krajOkres:Okres LitoměřiceObec:Roudnice nad Labem (okres Litoměřice)Základní výběr událostí:Výstavy Událost v krajiÚstecký kraj

Čas

Prosinec 7 (čtvrtek) - Leden 14 (Neděle)

Místo

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Očkova 5, 413 01 Roudnice nad Labem

Detaily události

Hlavním prvkem výstavy Jana Činčery je objekt Ayersova skála (1987), zhotovený z barevného papíru pojeného pomocí papírmašé. Tato práce, vytvořená v době, kdy se autor intenzivně zabýval otázkou možnosti využít papír ve volné umělecké tvorbě, nám otevírá příběh o pouti plné hledání vztahových souvislostí mezi volným a užitým uměním, mezi touhou po sebevyjádření, ale i po čisté vizuální podobě.

Výstava Jan Činčera: Ayersova skála a jiné objekty je součástí volného cyklu Užité umění, v němž Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem představuje významné osobnosti českého designu a uměleckořemeslné tvorby.

Vernisáž výstavy: 

  • 7. 12. 2017 v 17.00 hod. – Výstavu zahájí Duňa Slavíková, autorka výstavy Vdovy S, a Petra Mazáčová, kurátorka výstavy Jana Činčery, v hudebním programu vystoupí klavírista Jan Bartoš.

Otevřeno dle provozní doby.

Vstupné (odkaz na pořadatele akce)

Otevírací doba a vstupné

Leave a Comment