Karlovarské vánoce 2017

Karlovy Vary – Dne 3. prosince 2017 dojde ke slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu v Karlových Varech. Program Karlovarských vánoc den po dni v tomto speciálu.

V Karlových Varech v současné době probíhají přípravy vánočních trhů pro letošní rok. Ty bude možné navštívit ve Smetanových sadech před Alžbětinými lázněmi. Již 20. listopadu 2017 začne v 8.00 hod. ráno kácení stromu pro Vánoční trhy v Karlových Varech. Letošním vánočním slavnostem bude dominovat čtyřicetiletý stříbrný smrk rostoucí u rodinného domu v Počernické ulici č. 21 v městské části Rybáře. Kácení stromu provedou pracovníci Správy lázeňských parků. Ti jej následně převezou a instalují na místo u vstupu do Smetanových sadů na třídě TGM.

Hledal se vánoční strom:

Do 31. listopadu 2017 mohou lidé darovat vánoční strom městu, a to prostřednictvím ředitele Správy lázeňských parků Ing. Kučery (kontaktní informace: tel. 602 582 429, e-mail m.kucera@slpkv.cz). Nabízený strom by měl být zdravý, souměrně rostlý, přiměřené výšky kolem 5 až 10 metrů. Vzhledem k tomu, že pro odvoz stromu je potřeba přistavit na místo jeřáb a nákladní vůz, měl by se nacházet na dobře dostupném místě. Všechny nabízené stromy prohlédnou pracovníci Správy lázeňských stromů, následně pak zajistí vše potřebné k pokácení vybraných dřevin, a to včetně nutného povolení a úklidu. Vybraný strom se stane dominantou adventních trhů. Případné další vybrané stromy pak ozdobí další místa ve městě. 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který bude umístěn u vstupu do Smetanových sadů u budovy hlavní pošty, se uskuteční v neděli 3. prosince 2017.

Program:

3. prosince 2017 (neděle) 

místo: Smetanovy sady před Alžbětinými lázněmi

  • Slavnostní rozsvícení vánočního stromu – čas a program bude upřesněn

Related posts