Koňská města bude řídit pardubický primátor

Valná hromada ve Wroclavi třetí červnový víkend 2016 rozhodla, že koňská města v letech 2017 až 2019 povede pardubický primátor. Foto: Magistrát města Pardubic.Pardubice – V čele asociace koňských měst Euro Equus stane v letech 2017 až 2019 pardubický primátor. Funkci převezme poprvé, a to koncem roku 2016 od primátorky španělského Jerezu.

„Pro Pardubice je to ohromná čest, ale také závazek. Asociace má řadu plánů, navíc v roce 2019 naše město ponese putovní titul Evropské město koní a jako takové se bude muset prezentovat, práce je před námi tedy dost a dost,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Euro Equus se snaží o propagaci a další rozvoj kulturního dědictví chovu koní, aby byl evropský chov koní zachován. Jedná se například o vytváření podmínek pro výcvikové projekty, chovy nebo organizace výstav a podporu takovýchto projektů. Z iniciativy této propagace vznikl například Evropský den koní, jehož název byl zaregistrován Evropskou komisí. Oslavují jej všechny členská města druhý víkend v září. Poprvé připadl tento termín na 12. září 2015. V Pardubicích se u této příležitosti konal závěrečný kvalifikační dostih na 125. Velkou Pardubickou. Letošní termín připadne na 11. září 2016 a v Pardubicích jej opět oslaví IV. kvalifikací na Velkou Pardubickou. Ze strany Euro Equus dojde při této příležitosti nejen k finanční podpoře ve výši 2000 EUR, ale také k doprovodnému programu, který představí členská města i jejich koňskou tradici. Euro Equus bude opět partnerem kvalifikačního dostihu.

Valná hromada ve Wroclavi třetí červnový víkend 2016 rozhodla, že koňská města v letech 2017 až 2019 povede pardubický primátor. Foto: Magistrát města Pardubic.
Valná hromada ve Wroclavi třetí červnový víkend 2016 rozhodla, že koňská města v letech 2017 až 2019 povede pardubický primátor. Foto: Magistrát města Pardubic.

Koňská města

Asociace Euro Equus založená v roce 3. května 2005 sestává od svého založení ze čtyř měst s historií chovatelských či dostihových tradic. Jedná se o belgický Waregem s tradicí dostihů, španělský Jerez de la Frontera s Královskou andalůskou školou jezdeckého umění a chovem andalůských koní, portugalská Golega s chovem lusitánských koní a české Pardubice. V roce 2015 se k Euro Equus přidala polská „dostihová“ Wroclav.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X