Hradecké městské lesy poprvé pod sociologickým drobnohledem

Hradec Králové – Studenti katedry sociologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové pomáhají s nově probíhajícím sociologickým průzkumem. Ten probíhá od května letošního roku a trvat bude zhruba rok vždy jeden den v měsíci, kdy se budou monitorovat významné vstupy do městských lesů. Výstupem by mělo být zjištění atraktivity hradeckých městských lesů. Podobný průzkum v historii městských lesů nikdy neprobíhal.

„Studenti budou zjišťovat například jaká je průměrná návštěvnost městských lesů, a to během jednotlivých měsíců, zohledňovány budou také pracovní dny i víkendy. Z celkových údajů také určíme strukturu návštěvnosti rozdělenou na chodce, běžce, bruslaře a cyklisty,“ popsal průběh sociologického průzkumu zástupce ředitele Městských lesů Hradec Králové Radek Jůza.

Průzkum bude probíhat pomocí anonymně vyplněných dotazníků a bude možné je vyplnit v místech s nejvyšší koncentrací osob, v blízkosti bufetů a u rybníku Výskyt.

„Chtěl bych touto cestou poprosit veřejnost o ochotu spolupracovat na tomto projektu, protože tyto údaje jsou pro nás velmi cenné,“ uzavřel ředitel Městských lesů Milan Zerzán.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X