Laureáti cen VII. Zlínského salonu mladých

Zlínský kraj
Datum:: 27.10.2017 10:00 - 18:00

Místo konání:: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně  |  Město:: Zlín, Česko

Společná výstava laureátů VII. Zlínského salonu mladých bude věnována Tomáši Moravcovi, laureátu Ceny Václava Chada, a Eriku Sikorovi, laureátu Ceny Igora Kalného.

„Pro svou současnou zlínskou výstavu pojmenovanou Poznámky o vzducholodích si Tomáš Moravec vybral jedno ze svých témat – vzducholodě. Vzducholoď se symbolicky promítá i v jeho práci Streamline, kde sledujeme souboj aktéra s větrem, který unáší odvinující se stříbrný pruh do vzdálenosti 245 metrů, což je délka Hindenburgu. Stříbřitá pokroucená hmota, která se opětovně vynořuje a zaniká v díle Greenscreen připomíná staré snímky havarovaných vzducholodí. V práci This Side Up pak pozorujeme prostředí pražských Holešovic z heliového balonu, aniž bychom se fyzicky nacházeli na místě samém,“ řekl Mgr. Ivan Bergmann, kurátor výstavy z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Tomáš Moravec - This side up (snímek z videa), 2017. Foto: Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.
Tomáš Moravec - This side up (snímek z videa), 2017. Foto: Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Erik Sikora se v rámci své výstavy pojmenované Svišť/Rorýs/Swift záměrně stává blogerskou star ve světě youtuberských celebrit. „Divák se ocitá v pokojíku, kde si jakoby z kanálu youtube může pustit autorské písně a přitom hned nalézá tematické suvenýry v podobě potisknutých triček. Autor tak ihned reaguje na svou „slávu“ a pracuje s jejím okamžitým účinkem množením „kapitálu pozornosti“. Prostorové upozadění výstavy Erik Sikora zcela neguje skrze její internetovou část a záměrně si hraje s kontrastem fyzického a virtuálního, trvalého a pomíjivého. Stává se tak nejen hlavním aktérem, ale zároveň pozorovatelem rozpoutaného dění,“ doplnil Ivan Bergmann. 

Vernisáž: 

  • 10. října 2017 v 17.00 hod.

 

Stránky:
Typ události
Výstava
Cena
běžné vstupné
Adresa:
Vavrečkova 7040
760 01 Zlín, Česko

 

Mapa:


 

Všechny termíny:


Termín konání:: Od 11.10.2017 10:00 do 26.11.2017 18:00
úterý, středa, čtvrtek, pátek, sobota & neděle
Datumy: 10.10.2017 17:00

Powered by iCagenda