Když se narodí…: Mláďátka 2018

Česká republika – Každý se raduje, když se narodí nějaké to miminko, obzvlášť, pokud k němu má dotyčný člověk blízký vztah. Mnoho radosti však vzbuzují také mláďata narozená v zoologických zahradách.

Ta dělají radost nejen zaměstnancům příslušné zoologické zahrady, ale také návštěvníkům, zejména těm nejmladším. Rodičům zase přinášejí možnost vzdělávání vlastních dětí o rozdílech mezi dospělými jedinci daného rodu a vůbec celému vývoji nejen ve zvířecí sféře. A přestože mezi námi existují také odpůrci zoologických zahrad, právě umístění zvířat a jejich páření je jednou z posledních možností, jak některé druhy zachránit před vyhynutím.

Pojďte s námi průběžně sledovat, jak se rodí mezi zvířaty napříč českými zoologickými zahradami prostřednictvím fotogalerie.

  • Zoologická zahrada Děčín
    Zoologická zahrada Děčín
    Dvojčata tamarínů žlutorukých se narodila 3. ledna 2018. Foto: Zoologická zahrada Děčín.

Aktualizace 13. ledna 2018:

V zoologické zahradě Olomouc se rodilo již první lednový den. Samice binturongů Terezka na Nový rok porodila pravděpodobně dvě mláďata. Vzhledem k tomu, že si matka svá mláďata úzkostlivě hlídá, nelze prozatím stanovit přesný počet mláďat a jejich pohlaví. Fotografie mláděte či mláďat tak bude umístěna ve fotogalerii dodatečně. Olomoucká zoo chová binturongy od roku 1990, avšak předchozí chovné páry nepřály úspěšnému množení. To se změnilo až s chovným párem Terezky s Gerrym, kteří se pravidelně rozmnožují a od roku 2012 odchovali již 6 mláďat.

Zoologická zahrada v Děčíně nečekala na první přírůstek dlouho. Již 3. ledna se zde narodily mláďata dvě, a to dvojčata tamarínů žlutorukých. Zdejší zahrada chová tamaríny od podzimu 2015. Do současné doby se narodilo již osm mláďat. Vždy se jednalo o dvojčata. Pro tento druh je charakteristická péče samců, kteří se o mláďata starají převážnou část dne, během níž mláďata nosí na svém hrbu. Matce předávají mláďata pouze na kojení. Ve větších skupinách se o mláďata někdy starají také starší sourozenci.

Ze stejného kraje

Leave a Comment