Brněnské vánoce 2017

Brno – Brněnské vánoce 2017 probíhají již od soboty 25. listopadu 2017. Nadupané předvánoční období nabídne zejména náměstí Svobody, které právě od zmiňované soboty nabízí program až do 23. prosince 2017.

25. listopadu 2017 (sobota)

místo: náměstí Svobody

  • 14.30 hod.: Setkání se zvířátky ZOO
  • 15.30 hod.: Divadlo Navlnce – Tygříkovo štěstí
  • 16.00 hod.: VIDA
  • 18.00 hod.: Tribute to Louis Armstrong & Frank Sinatra
  • 19.30 hod.: Stompin dog

26. listopadu 2017 (neděle)

místo: náměstí Svobody

  • 15.00 hod.: Bravo team
  • 16.00 hod.: Divadlo Hysterie – Tak trochu Bajaja
  • 18.00 hod.: Adventní koncert České televize
  • 19.30 hod.: Padlý los

27. listopadu 2017 (pondělí)

místo: náměstí Svobody

  • 16.30 hod.: Arnošt Frauenberg
  • 18.00 hod.: Lucie Redlová & Garde
  • 19.30 hod.: Lee Banda

28. listopadu 2017 (úterý)

místo: náměstí Svobody

  • 14.30 hod.: Setkání se zvířátky ZOO

29. listopadu 2017 (středa)

místo: náměstí Svobody

  • 12.30 hod.: Charitativní středa
  • 16.15 hod.: Čtení dětem – Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka Brno
  • 16.30 hod.: Divadlo Bezkamen
  • 17.00 hod.: Divadlo Bezkamen – Vrány
  • 18.00 hod.: Downbelow
  • 19.30 hod.: Filip Živný – Od ucha k uchu

30. listopadu 2017 (čtvrtek)

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: ZŠ Tyršova
  • 11.30 hod.:Domov pro osoby se zdravotním postižením Srdíčko
  • 16.30 hod.: No Tidlers
  • 18.00 hod.: Kumbalu
  • 19.30 hod.: DJ Liquid A

1. prosince 2017 (pátek)

místo: náměstí Svobody

  • 11.30 hod.: Pěvecký sbor gymnázia Slovanské náměstí
  • 15.30 hod.: VIDA
  • 17.00 hod.: Čtení dětem – Skauti Brno
  • 18.00 hod.: Young Pekáč
  • 19.30 hod.: Stompin dog

2. prosince 2017 (sobota)

místo: náměstí Svobody

  • 14.30 hod.: Divadlo Hysterie – pohádky z kufru
  • 15.30 hod.: Setkání se zvířátky ZOO
  • 16.00 hod.: VIDA
  • 18.00 hod.: Hana Robinson + křest alba
  • 19.30 hod.: Červeňák a Bertič

3. prosince 2017 (neděle)

místo: Technické muzeum v Brně (Purkyňova 105)

  • 10.00-18.00 hod.: Pohádkový advent – akce pro rodiny s dětmi

místo: náměstí Svobody

  • 14.30 hod.: Soukromá škola populárního zpěvu
  • 16.00 hod.: Bravo team
  • 18.00 hod.: Adventní koncert České televize
  • 19.00 hod.: Divadlo hysterie – Dracoola

místo: ZOO Brno (U Zoologické zahrady 46)

  • 12.00 hod.: Odpolední program za dobrovolné vstupné – výtvarné dílny, malování na obličej, koncert a setkání se zvířaty
  • 16.00 hod.: Rozsvícení vánočního stromu – u expozice Beringia

místo: Červený kostel

  • 19.30 hod.: Adventní hudební nešpory

4. prosince 2017 (pondělí)

místo: náměstí Svobody

  • 15.00 hod.: Žirafáč
  • 16.30 hod.: The Oakland Sisters
  • 18.00 hod.: Amaro Suno
  • 19.30 hod.: Mucha

5. prosince 2017 (úterý)

místo: náměstí Svobody

  • 16.30 hod.: Mikulášská nadílka s čertíkem Čiko
  • 18.30 hod.: Megafon
  • 19.30 hod.: Jannis Moras a Banda

místo: Moravská galerie (budova Uměleckoprůmyslového muzea, Husova 14)

  • 17.00 hod.: Mikulášská besídka v Panelandu

6. prosince 2017 (středa)

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: MŠ Chodská
  • 12.30 hod.: Charitativní středa
  • 17.00 hod.: Čtení dětem – Moravská galerie
  • 18.00 hod.: AntAttack
  • 19.30 hod.: Allright now!

7. prosince 2017 (čtvrtek)

místo: náměstí Svobody

  • 16.30 hod.: Hudební kroužek Střední zdravotnické školy Jaselská Brno
  • 17.30 hod.: ZUŠ Smetanova – Vánoční pozdrav ze Smetánky
  • 18.00 hod.: Cold Cold Nights
  • 19.30 hod.: Xavier Baumaxa

8. prosince 2017 (pátek)

místo: Brněnské veletrhy (Výstaviště 1)

  • 14.15 hod.: VOCAL SISTERS při SZUŠ LÍDL Music Brno
  • 15.30 hod.: Milan Peroutka se skupinou Perutě – vánoční vystoupení

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: ZŠ Masarova
  • 13.30 hod.: ZUŠ Ořechov
  • 16.00 hod.: sbor Armády spásy
  • 17.15 hod.: Čtení dětem – Technické muzeum Brno
  • 18.00 hod.: VeHiBa
  • 19.30 hod.: Sikora a Zámečník

9. prosince 2017 (sobota)

místo: Brněnské veletrhy (Výstaviště 1)

  • 11.00-12.00 hod.: Zvonky dobré zprávy z Kateřinic
  • 12.00-12.45 hod.: Vánoční Betlém – Cvrčci – Nedvědický pěvecký sbor Petry Cvrkalové
  • 13.00-13.45 hod.: Modrý cimbál – vánoční koncert
  • 14.00-15.00 hod.: Marian Vojtko – vánoční koncert
  • 15.30-16.30 hod.: Junior band Pohořelice swingová kapela

místo: Technické muzeum v Brně (Purkyňova 105)

místo: náměstí Svobody

  • 11.30 hod.: ZUŠ Veverská Bitýška
  • 14.30 hod.: Divadlo Hysterie – Námořnická pohádka
  • 15.30 hod.: Setkání se zvířátky ZOO
  • 16.00 hod.: VIDA
  • 18.00 hod.: The Dudes of Ellington
  • 19.30 hod.: Souček, Jíšová

místo: Moravská galerie (budova Uměleckoprůmyslového muzea, Husova 14)

  • 14.00-18.00 hod.: Vánoce v Panelandu II – Předvánoční program s výstavou nabitou interaktivními prvky, zdobení panelákových perníčků, sledování dobových pohádek, možnost her se stavebnicemi a hračkami. Možnost na nádvoří zařádit si na typických prolézačkách českého sídliště. A mnoho dalšího.

10. prosince 2017 (neděle)

místo: Brněnské veletrhy (Výstaviště 1)

  • 11.00-11.20 hod.: Těšíme se na Vánoce – Folklorní soubor Rozmarýnek z Pohořelic
  • 11.30-12.30 hod.: Ellen Lenská – Tribute to Věra Špinarová
  • 12.45-13.30 hod.: Pokáč – vánoční besídka „Vlasy“
  • 14.00-17.00 hod.: Dejme šanci dětem – Pavlína Filipovská, Pavel Skalický

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: Děcka ze Skoronic
  • 11.30 hod.: Dětský folklórní soubor Škubánek
  • 14.30 hod.: Divadlo Hysterie – Kouzelnická show
  • 16.00 hod.: VIDA
  • 18.00 hod.: Adventní koncert České televize
  • 19.30 hod.: Jitka Šuranská Trio

11. prosince 2017 (pondělí)

místo: Brněnské veletrhy (Výstaviště 1)

  • 15.30 hod.: Pocta Waldemaru Matuškovi – Walda Cover band

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: ZŠ MŠ 28. října
  • 12.00 hod.: ZŠ Vejrostova
  • 16.30 hod.: Petr Šmiřák
  • 18.00 hod.: Midnight coffee session
  • 19.30 hod.: DJ Liquid A

12. prosince 2017 (úterý)

místo: Brněnské veletrhy (Výstaviště 1)

  • 15.30 hod.: Vinařští romantici Zdeňka Junáka – vánoční vystoupení

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: MŠ Měřičkova
  • 15.30 hod.: Černoušek Bum-ti – Divadlo S. Riedlové
  • 16.30 hod.: Awen – koncert
  • 18.00 hod.: Horňácká Cimbálová Muzika Petra Mičky
  • 19.30 hod.: Maceček a Szabo

místo: Moravská galerie (budova Pražákův palác – Kavárna Praha, Husova 18)

  • 19.00 hod.: PROSTOR PRO umění: Vánoce v Dikobrazu – Prezentace Pavla Ryšky

13. prosince 2017 (středa)

místo: Brněnské veletrhy (Výstaviště 1)

  • 15.30 hod.: Poutníci – Country Vánoce

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: ZŠ Čejkovická
  • 11.30 hod.: Schola Bigy Brno – Biskupské gymnázium Brno a MŠ
  • 12.30 hod.: Charitativní středa
  • 15.30 hod.: Divadlo Netratrdlo – O zlaté rybě
  • 16.30 hod.: Inverzia
  • 18.00 hod.: Česko zpívá koledy
  • 19.30 hod.: Lada Šimíčková & Ivo Cicvárek

místo: Moravská galerie (budova Místodržitelského paláce, Moravské náměstí 1a)

  • 17.00 hod.: Vánoční komentovaná prohlídka – Komentovaná prohlídka k dílům s tematikou narození Ježíše Krista a světců, jejichž příběhy se pojí k adventu se Silvií Šeborovou ve stálé expozici Místodržitelského paláce.

14. prosince 2017 (čtvrtek)

místo: Brněnské veletrhy (Výstaviště 1)

  • 14.00-17.00 hod.: Předvánoční prezentace rádia Signál, Mažoretky, Minka s dětským pěveckým sborem, VOXEL – písničkář, Trampská kapela Přístav

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: MŠ Pomněnky
  • 13.30 hod.: Bongáči – ZŠ Křenová
  • 15.00 hod.: MŠ Poděbradova
  • 16.30 hod.: Soubor Šafrán Brno
  • 18.00 hod.: Circus Problem
  • 19.30 hod.: Nevermore & Kosmonaut

15. prosince 2017 (pátek)

místo: Brněnské veletrhy (Výstaviště 1)

  • 14.15-15.00 hod.: Recitál KATIE KEI
  • 15.30 hod.: F.T.Prim – brněnská hudební skupina

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: ZŠ Slovanské náměstí
  • 11.30 hod.: ZŠ Podolí u Brna
  • 15.30 hod.: Taneční a stepařská škola R+P Bartůňkových
  • 17.15 hod.: Čtení dětem – Hvězdárna Brno
  • 19.30 hod.: Stompin dog

16. prosince 2017 (sobota)

místo: Brněnské veletrhy (Výstaviště 1)

  • 11.00-11.45 hod.: Vánočně s NOVOCANTEM – mužský pěvecký sbor Nové Město na Moravě
  • 11.50-12.30 hod.: Dětský národopisný soubor Brněnský Valášek – Valašské obrázky
  • 12.40-13.15 hod.: Baletní variace – Soukromá umělecká škola Jarmily Chmelové
  • 13.30-14.30 hod.: Martin Harich – vánoční koncert
  • 15.30-16.30 hod.: Vánoční čas – divadlo Loudadlo Praha – loutkoherci ČT Praha

místo: Technické muzeum v Brně (Purkyňova 105)

místo: náměstí Svobody

  • 11.30 hod.: ZŠ Labská
  • 14.30 hod.: Divadlo Hysterie – O šípkové Růžence
  • 15.30 hod.: Setkání se zvířátky ZOO
  • 16.00 hod.: VIDA
  • 18.00 hod.: Zuzana Gamboa
  • 19.30 hod.: Funky chicken

místo: Moravská galerie (budova Uměleckoprůmyslového muzea, Husova 14)

  • 14.00-18.00 hod.: Vánoce v Panelandu III – Předvánoční program s výstavou nabitou interaktivními prvky, zdobení panelákových perníčků, sledování dobových pohádek, možnost her se stavebnicemi a hračkami. Možnost na nádvoří zařádit si na typických prolézačkách českého sídliště. A mnoho dalšího.

17. prosince 2017 (neděle)

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: Mažoretky LASSIES Brno
  • 12.00 hod.: TS Ilony Brunové
  • 13.30 hod.: DNS Pomněnka Tvrdonice
  • 15.00 hod.: The Candies
  • 16.00 hod.: VIDA
  • 18.00 hod.: Adventní koncert České televize
  • 19.30 hod.: Kittchen

místo: Brněnské veletrhy (Výstaviště 1)

  • 10.15-10.45 hod.: Vytěž princip – VIDA!science centrum
  • 11.00-15.30 hod.: Děti dětem – dětská folklorní, pěvecká a taneční vystoupení
Široký sortiment zboží i zábavný program s workshopy a dílnou nabídnou Vánoční veletrhy na Brněnském výstavišti. Foto: Veletrhy Brno, a.s. (nedatováno).
Široký sortiment zboží i zábavný program s workshopy a dílnou nabídnou Vánoční veletrhy na Brněnském výstavišti. Foto: Veletrhy Brno, a.s. (nedatováno).

18. prosince 2017 (pondělí)

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: ZŠ Milénova
  • 11.30 hod.: ZUŠ Z. Mrkose – cimbálová muzika
  • 15.30 hod.: Zimní pohádka – Divadlo S. Riedlové
  • 18.00 hod.: Do Větru
  • 19.30 hod.: Micenko a Čarek

19. prosince 2017 (úterý)

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: ZŠ Bosonožská
  • 11.30 hod.: I. Německé zemské gymnázium SPGŠ
  • 15.30 hod.: Divadlo Harmonika
  • 16.30 hod.: Ivo Cicvárek
  • 18.00 hod.: Musica Balkanika
  • 19.30 hod.: Fred Madison

20. prosince 2017 (středa)

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: ZŠ Svážná – Svážná zpívá na Vánoce
  • 11.30 hod.: ZŠ Holzova – dětský sbor DoTicha
  • 12.30 hod.: Charitativní středa
  • 15.30 hod.: Divadlo Koráb – Betlém aneb putování za hvězdou
  • 17.00 hod.: Čtení dětem – SVČ Lužánky
  • 18.00 hod.: Gwalarn
  • 19.30 hod.: AlBand

21. prosince 2017 (čtvrtek)

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: ZŠ Tuháčkova
  • 11.30 hod.: ZŠ a MŠ Jana Husa
  • 16.00 hod.: Gospel friends
  • 18.00 hod.: Young Pekáč
  • 19.30 hod.: Monty a Nekapela

22. prosince 2017 (pátek)

místo: náměstí Svobody

  • 10.30 hod.: ZŠ Jasanová
  • 15.30 hod.: Tereza Marečková s Kapelou
  • 16.30 hod.: Čtení dětem – Otevřená zahrada
  • 18.00 hod.: Česká mše Vánoční
  • 19.30 hod.: Stompin dog

23. prosince 2017 (sobota)

místo: náměstí Svobody

  • 11.00 hod.: ZŠ Novolíšeňská
  • 15.30 hod.: Divadlo Netratrdlo – O Otesánkovi
  • 18.00 hod.: Voxel &popfolklortour

24. prosince 2017 (neděle)

místo: ZOO Brno (U Zoologické zahrady 46)

  • Štědrodopolední komentovaná krmení v dárkovém balení

 

Dlouhodobý program: 

  • 01.12.2017-17.12.2017 | místo: Náměstí Svobody | program: December Design Days – představí se tvůrci a návrháři módních doplňků, šperků, oblečení nebo porcelánu
  • 02.12.2017-03.12.2017 | místo: Kovárna v Těšanech | program: Když se zastaví čas – výstava betlémů s ochutnávkou cukroví a vánočním jarmarkem
  • 03.12.2017-17.12.2017 (pouze neděle v čase 08.30-12.00 hod.) | místo: pod věží u svatého Jakuba | program: Jarmark výrobků dětí a jejich rodičů
  • 08.12.2017-17.12.2017 | místo: Brněnské veletrhy| program: Vánoční veletrhy – Prodejní veletrh s bohatým doprovodným programem (uveden výše v jednotlivých dnech).

Ze stejného kraje